BÚÉK minden errejáró olvasónak! A karácsonyi-évvégi szünet alatt nyugalom honolt a Star Trek "vizei" fölött, de az új év kezdetével és Discovery második évadának közeledtével beindultak a hírek. Alig bírunk kapaszkodni!
Kezdjük a rossz hírekkel...
SJ Clarkson, akit tavaly tavasszal a következő Star Trek-film rendezőjének neveztek meg, rendezi az új Trónok harca előzménysorozat pilotját - írja a Deadline. Ezt azért teheti meg - teszi hozzá a magazin, mert felszabadult korábbi projektjéből, a Star Treket ugyanis a Paramount parkolópályára tette. A jelek szerint a Chris Pine-nal és Chris Hemsworth-szel folytatott gázsitárgyalások nem jutottak eredményre. Úgy tűnik, a moziban nem számíthatunk új Star Trek-filmre a közeljövőben. Volt még szó egy Quentin Tarantino ötletén alapuló filmen is - ennek hogylétéről nem tudunk semmit, de az biztos, hogy egyrészt Tarantino jelenleg elfoglalt a Once Upon a Time in Hollywood című filmjével (idén lesz a bemutatója), másrészt ha elindulna is a dolog, újból probléma lenne a casting...
A film szövevényes történetéről már külön oldalt vezetünk, ezúttal úgy tűnik nem lesz happy end a dolog vége (legalábbis egyelőre). Azért kétlem, hogy a Star Trek végleg elbúcsúzna a mozivászontól...
Tévés fronton viszont ennél jóval nagyobb a pezsgés.
Hamarosan elindul a Star Trek Discovery 2. évada, beindult hát a marketinggépezet. Alex Kurtzman vezető producer is előbújt barlangjából, és mindenféle érdekeseket kezdett nyilatkozgatni.
A Picard-sorozat
A Hollywood Reporterben megjelent interjúban arról beszélt, hogy a sorozatban Picard életének radikális változását a Romulán Birodalom összeomlása okozza (korábbi infóinkat itt és itt olvashattátok).
Ez azért érdekes, mert bár az idővonalban eddig legutolsó filmben, a Star Trek Nemezisben egy a korábbiaknál jóval moderáltabb vezetés került a Romulán Birodalom élére, a 2009-es Star Trekben látott visszaemlékezésekből tudjuk, hogy a romulán főbolygót egy szupernova pusztította el (emiatt utazott vissza Nero, majd Spock az időben, ami a Kelvin-idővonal megszületéséhez vezetett), aminek köszönhetően valószínűleg jócskán felborultak a nagyhatalmi viszonyok a ("hagyományos", "prime") Star Trek-univerzumban. Mivel a sorozat 20 évvel a Nemezis után játszódik, 2399-ben, 12 évvel a Romulus megsemmisülése után, nem nehéz elképzelni, hogy Picard belekeveredne a diplomáciai ügyekbe, különösen, hogy tudjuk, hogy tudategyesített Spockkal (TNG: "Unification"), akinek így több évtizedes tapasztalatát (ideértve a vulkáni-romulán újraegyesítési törekvéseket) is magáénak tudhatja.
Kurtzman elmesélte még, hogy Patrick Stewart maga sem akarta simán csak újra eljátszani a karaktert, egy új, érdekes szemszöget akart, és a készítőktől egy négyoldalas összefoglalót kért, hogy mit is szeretnének kezdeni a karakterrel. A stáb azonban 34 oldalnál kevesebbel nem tudta beérni, ezzel, és persze a leírtakkal teljesen lenyűgözték Stewartot.
Egy kérdésre válaszolva Kurtzman a TNG-s vendégszereplőket sem zárta ki (ami minden bizonnyal melegséggel tölti el a blog olvasóit is, csakúgy mint az íróját...). A sorozatnak egyenlőre még nincs címe. Írói: Alex Kurtzman, James Duff, Akiva Goldsman, Kirsten Beyer és Michael Chabon.
Short Treks és rajzfilmek
Várható, hogy kapunk még Short Treks-részeket, amik között animált is lehet! (Egész pontosan két rajzfilmes részről volt szó.) A Short Trekek a különböző Star Trek-szériák közötti üresjáratban kerülnének bemutatásra.
A Lower Decks rajzfilmsorozatot már korábban bejelentették, Kurtzman meglebegtette további rajzfilmek lehetőségét is, kifejezetten a fiatalabb korosztályt megcélozva. Ezek lehetséges, hogy nem is a CBS All Access/Netflix-kombón kerülnének a közönség elé.
Új, Section 31-sorozat
Korábban is rebesgették már, de a héten immár hivatalosan is bejelentették: egy új, Section 31 témájú Star Trek-sorozat készül, Michelle Yeoh főszereplésével, a Discoveryben látott karaktere köré építve.
A dolog érdekesen hangzik, nem nagyon tudom elképzelni, hogy egy pozitív szemléletű Star Trek-sorozatot fel lehetne építeni egy rejtélyes és sötét kémszervezet köré. De kíváncsi vagyok! A könyvekben sikerült, tán itt is megy.
Írók: Bo Yeon Kim és Erika Lippoldt.
Starfleet Academy
Viszonylag csönd van a fiatalabb karakterekről szóló, feltételezett Csillagflotta Akadémiás sorozatról, ami hivatalosan továbbra sincs megerősítve.
Készítői: Josh Schwartz és Stephanie Savage.
Discovery 2. szezon
De ne csak a távoli jövőbe tekintsünk: most pénteken indul a Star Trek Discovery 2. évada! Kurtzman elmondta, hogy sok felmerült kánonbeli problémát feszegető kérdést meg fognak válaszolni, a klingon hajaktól kezdve a modern technológiákon át, egészen addig, hogy miért is nem beszélt soha Spock Burnhamről? Ez utóbbi a szezon egyik fő témája lesz.
Jobban megismerjük majd a Discovery legénységét is. Láthatjuk Pike kapitányt, akiről egyébként külön könyv várható, amiből azt is megtudhatjuk, mit csinált az előző évad történései alatt.
A háború végeztével a sorozat könnyedebb, felszabadultabb hangulatú lesz, elmondása szerint kissé visszatérnek a hagyományosabb trekes történetekhez, de a Discoveryre jellemző dolgokat megtartják. Sőt, igazából azt szeretnék, hogyha minden új Star Trekes sorozatnak saját, egyéni, a másikkal nem összekeverhető hangvétele lenne - ehhez egyébként a Marvel sorozatait hozta fel példának.
Íme egy kisebb posztergaléria, amivel Amerikában az évadot reklámozták:
A rajongói elvárásokra is rákérdeztek, erre Kurtzman ezt válaszolta:
"Lesznek, amiknek megfelelünk, és lesznek, amiknek nem. Nem lehet olyat csinálni, hogy mindenki szeressen mindent. A Star Trek szépségének egyik eleme, hogy az emberek vitatkoznak róla, és különböző szemszögekből nézik. Nagyon ritkán fordul elő, hogy minden trekkie vagy trekker egyként gondolkozik valamiről, és valahol ez a Star Trek lényege. Vitára és párbeszédre készteti a rajongóit. És ha a vita egészséges és demokratikus, az csodálatos."
Nos, ennek szellemében várom kíváncsian a következő hónapokat.